Siz Tatildeyken Evinizi Korumak için 5 Tavsiye

1. Evde biri varmış gibi görünmesini sağlayın.

Bu büyük olasılıkla verebileceğimiz en önemli ipuçlarından biridir. Bir zamanlayıcı ve ışıklar ile evde biri olduğu görünümünü sağlayın. Bu potansiyel hırsızlara karşı caydırıcılık noktasında faydalı olur.

2. Sosyal medyada sessiz olun.

Sosyal medya mükemmeldir, insanlara tüm dünyadaki takipçilerle iletişim kurma fırsatı verir. Fakat aslında genele iletmek istemediğiniz mesajları da açık olarak duyurur. Birçok kişi varsayılan medya profillerinde varsayılan gizlilik ayarlarını kullanır. Böylece siz bu imkanı engellemedikçe tüm haberleri kötü niyetli insanlara da yayınlarsınız. Gizlilik ayrıntılarınızı kilitlemeden tatil bilgilerinizi paylaşmak, potansiyel hırsızlar için büyük bir davet olabilir. Unutmayın, Google’da birinin adresini aramak oldukça kolaydır, birisinin yalnızca adı ve soyadını bilerek pek çok detayı bulabilmektedirler.

3. Birinin kontrol etmesini sağlayın.

Güvenilir bir aile üyeniz, arkadaşınız veya komşunuz varsa onlara anahtarınızın bir kopyasını verin ve her şeyin yolunda gittiğinden emin olmak için evde kontrol yapmalarını sağlayın. Evinizde acil bir durum olması halinde onlara sizinle iletişime geçmenin bir yolunu mutlaka bildirin.

4. Eşyalarınızı güvende tutun.

Mücevher, yadigar, önemli belgeler ve kaybetmek istemediğiniz diğer eşyalarınız varsa, bunları yangına dayanıklı bir kasaya kilitlemek iyi bir fikirdir. Bu sadece ek bir güvenlik önlemidir, ancak yine de eşyalarınızı güvende tutmak için önemli bir adımdır.

5. Kazaları önleyecek önlemler alın.

Son olarak, gerekli olmayan tüm elektroniğin fişini çekin, ana su beslemesini kapatın. Buzdolabındaki herhangi bir bozulma durumundan emin olun. Bu önlemlerin tümü, kazaları ve tehlikeleri önlemek için mükemmeldir. Gerekli olmayan elektronikleri prizden çekilmiş olarak tutmak ortaya çıkabilecek potansiyel güç dalgalanmalarında yardımcı olacak ve böylece ev yangınlarını önleyecek ve enerji tasarrufu yapmanıza yardımcı olacaktır. Ana su kaynağınızın kapatılması, potansiyel sızıntıları ve tesisat sırasında meydana gelebilecek sıhhi tesisat problemlerini önlemeye yardımcı olur.

Unutmayın, evinizi hırsızlık veya kazalardan tamamen korumak için kesin bir yol yoktur. Ancak bu ipuçları, tatilde olduğunuz sırada bu tür olayların önlenmesine yardımcı olmak için mükemmel bir yoldur. Bu ipuçlarını izlemek, nerede olursanız olun evde olacak şeyler hakkında endişelenmenize gerek kalmadan arkanıza yaslanıp tatilden keyif almanız anlamına gelir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir