Kilitlerinizi Ne Zaman Değiştirmelisiniz?

Kilitleriniz için yeni anahtar edinmeniz gereken zamanlar şunlardır:

Çok fazla farklı anahtar

Her kilit için farklı bir anahtarınız varsa, çok ağır ve büyük bir anahtarlığa sahip olabilirsiniz. Her kilit için farklı olan bu anahtarın yerini hatırlamak ya da bulmak zor olabilir! Bu durumda, kilitlerinize yeniden anahtar edinmek birden fazla kapıya tek anahtar ile erişme konusunda faydalı olabilir.  Hatta tüm ev kapılarınızı tek bir anahtara kadar azaltabilirsiniz.

Erişime sahip çok fazla kişi

Anahtarları kopyalayıp verdiyseniz  veya önceki sahipleri bunu yaptıysa bir noktada, evinizi korumak için kilidi yenilemeniz gerekiyor. Verdiğiniz anahtarlar kaybolmuş veya çalınmış olabilir veya önceki sahibinin kiminle paylaşımda bulunabileceğini asla bilemeyebilirsiniz. Kilitlerinizi değiştirmeniz, bu eski kopyaların artık çalışmamasını sağlamak için uygun bir yoldur, böylece yetkisiz erişime sahip kişilere karşı kendinizi koruyabilirsiniz.

Kaybedilen veya çalınan anahtarlar

Anahtarlar kaybolduysa veya çalınırsa, kimin eline geçeceğini konusunu kimse bilemez. Kilitleri yenilemek, kendinizi, ailenizi, mülkünüzü veya eşyalarınızı potansiyel hırsızlar ve diğer kötü niyetli şahıslardan korumanıza yardımcı olur.

Yeni eve taşınmak

Yeni bir ev satın aldığınızda, sizin için her şey yeni olabilir; ancak daha önceki sahipler ve anahtarları verdikleri kişiler evize erişebilir durumda olabilir. Bu konuda çeşitli kötü senaryolar düşünülebilir.  Özellikle eve bir şekilde zarar vermek isteyen eski kiracılar konusunda oldukça fazla hikaye işittik.

Kilitlerin değiştirilmesi dışarıya erişimi engellemenize yardımcı olur.  Evinizde güvenlik önlemleri hali hazırda mevcutsa, kilidinize eni bir anahtar edinmek gerçekten yapmanız gereken tek şeydir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir