İşletmeniz İçin Doğru Güvenlik Sistemini Seçme

Güvenilir bir güvenlik sistemine sahip olmak her işletme için önemlidir, çünkü her ticari bina o işletmenin faaliyetlerine ait değerli varlıklara sahiptir. Çok farklı çalışma saatlerine sahip olabilen işletmeler, mülkiyet bilgilerinin gizliliği, çok katmanlı erişim girişi gibi birçok faktöre dayanan güvenlik ihtiyaçlarına sahiptir.

İleri Erişim Kontrol Sistemleri

İşinize veya tesisinizdeki hassas bölgelere erişimi kontrol etmek için tuş takımı, anahtar kartları, parmak izi okuyucuları ve hatta biyometrik sistemleri kullanmanın birçok yararı vardır. Tüm bu seçenekler, izinsiz girişleri yada bir anahtar kartını geçersiz kılarak eski bir çalışanın erişimini kolayca ve hızlı bir şekilde engellemektedir. Tesisinizde sadece bazı çalışanların erişebileceği alanlar varsa, parmak izi okuyucuları ve biyometrik sistemler, ihtiyaç duyanlar için erişimleri nispeten kolaylaştırırken, bu alanların korunması için iyi bir yöntem olabilir.

Giriş sisteminizin elektronik haline gelmesinin diğer yararı, tüm girişleri kaydetme becerisidir. Hırsızlık, zorlama veya başka herhangi bir güvenlik kaybı yaşanırsa ilgili saatlerde tesise kimlerin eriştiği hakkında bir kayıt potansiyel bir kanıt olarak çok değerli olabilir.

Video Gözetimi ve Kayıt Sistemi

Video gözetimi birçok işletme için zorunluluktur. Görünür kameraların caydırıcılıklarını kanıtladığı gibi, her şey görüntülendiği için suçun oluşma ihtimalleri çok daha düşük olduğu kanıtlanmıştır. Bazı işletmeler sadece caydırıcılık etkisi için yapay kameralar kullanmayı bile tercih edebiliyor.

Dışarıda depolama alanlarına veya filo alanlarına sahip şirketlerin yanı sıra tüm saatlerde gelen ve giden çalışanların bulunduğu işletmeler, kapsamlı bir video gözetim sistemini tercih edebilir. Kolayca erişilebilen ve güvenilir yedeklemeler sağlayan bu sistemlerin kayıtları ihtiyaç duyulursa kolluk kuvvetleri ile kolayca paylaşılabilir.

Alarm Sistemleri

İşiniz için özel olarak tasarlanmış bir alarm sistemine sahip olmak bir zorunluluktur. Bir saldırı veya hırsız tehdidinin kesin olarak olmayacağına emin olabileceğiniz hiçbir işletme yoktur.

Biri işinize girmek için çabalıyorsa bunu anında öğrenmek gereklidir. Çoğu şirket, bir çağrı merkezi ile entegre güvenlik sitemlerini kullanmaktadır. Ancak gerekli ise işinizi analiz edecek, benzersiz tesisinizi göz önüne alarak güvenlik sistemini özelleştiren, güvenilir bir özel profesyonel güvenlik sağlayıcılarla çalışmak genellikle daha iyidir. Böylece sistem ve izleme çözümlerinizi kendi ihtiyaçlarınıza göre ayarlanmasını sağlayabilirsiniz.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir