İşinizi Güvenli Tutmak İçin 3 Kilit Çeşidi

İşletmenizin varlıklarını korumaya gelince, çok dikkatli olmak gerekir. Bununla birlikte, yine de iyi bir kilitleme mekanizmasınını da maliyet-fayda açısından göz ardı etmemek gerekir. Örneğin, biyometrik tarama, bir bakım dolabını kilitlemek için çok aşırı olabilir. Güvenlik inanılmaz olsa da, bu durumda maliyet fazlasıyla gereksiz edilebilir. Deneyimli çilingir size hangisinin sizin için doğru olduğunu belirlemenize yardımcı olabilir

Tuşlu Kilitler

En sık kullanılan kilitlerden biri, onu açmak için fiziksel tuşları kullanan türdür. Çoğu zaman, bu kilitler öğeleri kilitli ve güvenli tutarken istenmeyen kişileri de dışarıda tutar. Bu tür kilitler birçok durumda caydırıcılık açısından da daha yararlıdır. Bununla birlikte, bu tür kilitler bile doğru aletlerle ve bilgilerle aşılabilir. Ama düşünüldüğünde kapı malzemeleri bile tokmak gibi yöntemlerle aşılabilir. Bu sistemlerde saldırgan oldukça kolay yakalanabildiğinden, bu tür bir saldırı nüfusun yoğun olduğu bir bölgede daha düşüktür.

Manyetik Kapalı Kapılar

Birçok güvenli alan manyetik olarak kapalı kapıları uygular. Bu birimler genellikle şifre anahtarı veya kart okuyucu ile kullanılır. Elektromanyetik sızdırmazlık elemanları, inanılmaz bir güçle birlikte kapıları tutar ve böylece ağır aletler kullanılmadan açılmasını imkansız hale getirir. Bununla birlikte, bu üniteler geleneksel bir kilitten çok daha pahalı montaja sahiptir. Yedek güç sistemleri olmadan, elektrik gittiğinde de faydasız kalabilirler. Bu kusur, manyetik sistemin türüne bağlı olabilir, çünkü bazıları kesintiler sırasında bile kilitli kalabilmektedir. Güvenlik aygıtları için giderek artan bir eğilim, güneş panelleri ve derin hücreli pil yedekleme yöntemini kullanmaktır.

Biyometrik Tarama

Biyometrik tarama teknolojisi giderek daha da detaylandırılırken, aynı zamanda büyüyen bir trend. Bunun nedeni, bu sistemlerde, bir kişinin eşsiz fiziksel tanımlayıcıları kilidi açan şeydir. Bu sistemler çoğunlukla parmak izi, retina ve yüz tanımayı içerir. Profesyonel bir çilingir, varlıkları korumak için böyle bir sistemi tasarlayabilir. Birçok yüksek güvenlikli alan, bu erişim yöntemini tercih eder; çünkü bu yöntemde kaybedecek bir anahtar yok ve aşılması oldukça zordur.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir