Hırsızların En Çok Kullandığı 3 Giriş Noktası

Evinizin kendinizi güvende hissedeceğiniz bir yer olması gerekir. Güvenliğiniz herhangi bir şekilde tehlikeye atılırsa, evinizde rahat hissetme durumu ortadan kalkar. Değerli eşyalarınızı ve ailenizi hırsızlardan tamamen korumak istersiniz. Bu konuda ilk yapmanız gereken, hırsızların kullandığı en yaygın giriş noktalarını güvence altına almanız gerektiğidir.

Hırsızlar Nereleri Hedefliyor?

Pencereler

Pencereleriniz genellikle evinizdeki en zayıf noktadır. Çoğu pencere, kırılabilir veya birkaç aletle kolayca aşılabilen ürünlerden üretilmiştir. Çoğu zaman bu pencere, zemin katta yada evin gizli bir köşesinde olabilir. bu da sizi yasadışı girişlerin fark edilmesini zorlaştırır.

Sürme Cam Kapılar

Sürgülü cam kapılar çok zayıf noktalardır. Bu kapılardaki açıkların birkaç nedeni var. Genellikle büyük bir cam yüzey alanlı kapılar yine malzeme kalitesi açısından zayıftırlar. Sürgülü cam kapıya sahip ve ek güvenlik önlemleri almayan herkes, mülklerini tehlikeye atmaktadır.

Garaj Kapıları

Tüm kapıların bir riski vardır, zira kilide sahip olan veya zayıf bir kapıyı aşabilen bir hırsız evinize kolayca girebilir. Ancak garaj kapıları özellikle risk altındadır. Evinize daha kolay bir giriş noktası olduğu için değil, aynı zamanda değerli eşyaların depolanması için de kullanıldıklarından dolayı risk faktörü daha yüksektir. Böylece hırsızlar evinize girmek zorunda kalmayabilirler. Zaten ihtiyaç duydukları her şey garajınızda olabilir.

Ek Güvenlik

Hırsızlar zayıf noktaları istismar edebilecekleri evleri ararlar. Bu nedenle, zayıf noktalarınızı koruyan ek güvenlik önlemleri almalısınız. Böylece hırsızlar içeri giriş için bir zayıf nokta bulamayacak ve başka yerlere, daha basit hedeflere yöneleceklerdir. .

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir