Evinizi Yenilerken Alınabilecek Güvenlik Önlemleri

Evde yapılan güncellemeler, sadece evinizin estetik ve konforunu arttırmak için düşünülmemelidir.  Bu aynı zamanda ev güvenlik altyapınızı iyileştirmek içinde harika bir fırsattır. Bu yazıda, evinizde bir iyileştirme yaşarken göz önüne alabileceğiniz farklı güvenlik önlemlerinden bahsettik.

Kapılar

Kapılar, evin en yaygın şekilde yenilenen bölümlerinden biridir. Güçlü kapılar olmadan, güvenlik genel anlamda çok zayıf olacaktır. Evinizi geliştirirken, kapılarınızın fiziksel saldırılara karşı ne kadar dayanabildiğini değerlendirin. Bu menteşeleri ve çerçevesi de dahil olmak üzere kapının tüm elemanlarını içerir.

Kapı ve Pencere Kilitleri

Halihazırda inanılmaz derecede sağlam bir deadbolt kilidiniz yoksa, evde yükseltmenin düşünebileceği parçalardandır. Pencere kilitlerinin güçlerini test ettikten sonra pencere kilidi yükseltmeleri de dikkate alınmalıdır – özellikle dışarıdan kolaylıkla erişilebilenler gözden geçirilmelidir.

Pencere Filmleri

Pencere filmleri, cam pencerelerin güvenlik ve direncini arttırmaya yardımcı olan, güvenliğinizi artıran ince koruyucu tabakalardır. Hırsızlarınızın mülkünüze girmek üzere pencerelerinizden içeri girmesini önler. Dışarıdan tespiti zorlaştırır ve pencereleri paramparça olmamasını sağlar. Ancak acil çıkışlar olarak kullanılmak üzere tasarlanmış pencerelerde kullanılmamalıdır.

Kameralar

Gözetleme kameraları, ön kapınızın dışına yerleştirildiğinde güvenliğinizi artırabilir. CCTV kameraları potansiyel hırsızlıkları önlemeye yardımcı olur. Sadece sahte bir kamera bile bir caydırıcılık olarak mükemmel bir iş çıkarır.

Alarm Sistemleri

Her ev iyi işleyen bir alarm sistemine ihtiyaç duyar. Bu, binanızın güvenlik önlemlerini artırmanıza yardımcı olur ve genellikle, evinizin durumunu uzaktan izlemenize izin verir – evinize onaylanmamış giriş varsa yetkilileri otomatik olarak uyarır.

Pencere ve Kapı Sensörleri

Alarm sistemleri gibi, sensörler, kapı veya pencerelere yetkisiz bir şekilde müdahale edilip edilmediğini size veya yetkililere bildirir. CCTV kamera paketleri ile birlikte gelirler, ancak tek başına ekipman olarak da satın alınabilirler. Gerçek anlamda ev güvenlik katmanlarınızı artırmanıza yardımcı olurlar. Devre bozulduğunda alarmı tetikleyen basit bir devreden oluşur. Bu algılayıcıların en büyük yararı, bulunmaları ve fark edilmeleri çok zordur, oldukça küçük ve incedir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir