Ev Güvenliğini Sağlamak: Zayıf Noktalar

Yeni bir eve yeni taşındınız ve evinizin güvenliğini düşünmenin zamanı geldi. Bunu yapmanın en iyi yolu incelemek için evinizde ve çevresinde yavaşça yürümektir. Zayıf noktaları arayın ve onların nasıl istismar edilebileceğini düşünün.

Çoğunlukla bir evdeki en zayıf noktalar kapı ve pencerelerdir. Pek çok evin, ön kapısı ve pencerelerinde yeterli kilitli olacaktır; Ancak, dikkati çekmeye değer diğer giriş noktaları da vardır. Bir merdiven yardımı ile, ikinci kat pencereleri evinizi ön kapısından sızma anlamında biraz daha kolay olabilir. Hırsızların kolaylıkla erişebileceği diğer girişler arasında bodrum pencereleri, arka kapılar ve sürgülü kapılar bulunur.

İnsanların en çok göz ardı ettikleri bir diğer de giriş garaj kapısıdır. İnsanlar genellikle garajlarında otomobiller, motosikletler, aletler ve çok daha fazlası dahil olmak üzere çok çeşitli kıymetli eşyalar barındırır. Buna ek olarak, evlere bitişik garajlarda genellikle bir eve giriş noktası olur. Garajınıza giren bir hırsız, görüleceği konusunda daha az kaygı duyarak evinize de girmeye çalışabilir.

Ev güvenliği konusuna gelince, basit tutulması kanısındayım. Kapılar ve pencereler söz konusu olduğunda, tüm dış kapılara sürgü kilitlerinin düzgün bir şekilde takıldığından emin olun; ve kilitlerin tüm pencerelere monte edildiğini; ikinci kat pencereleri de dahil olmak üzere, kontrol edin.

Ev güvenlik sistemlerine gelince, çeşitli farklı seçenekler mevcuttur ve gerçekten burada sorulması gereken yalnızca ne seviyede bir güvenlik gerektirdiği konusu. Milyonlarca dolarlık sanat ve mücevheratın bulunduğu bir ev orta sınıf bir evden farklı ihtiyaçlara sahiptir. Oturma odasında bir Picasso olup olmadığınıza bakılmaksızın, bir alarm sisteminin kurulu olması ve evinize olası tüm giriş yollarının doğru bir şekilde izlendiğinden emin olmanız gerekir. Ayrıca evinizde hareket dedektörlerinin kurulmasını tavsiye ederim; oldukça ekonomiktirler ve ek bir güvenlik katmanı sunarlar.

Son olarak, hızsızlıkların daha çok karanlıkta gerçekleştiğini hatırlamada ve hırsızların ışığı hiç sevmediğini hatırlamak önemlidir; tıpkı vampirler gibi. Her neyse, dış aydınlatma kesinlikle evlere göre bir zorunluluk sayılabilir. Genel olarak konuşursak, kendinizin yapabileceği basit sistemleri savunmuyorum. Bence, evinizin güvenliği konusunda bir profesyonelle görüşmeniz önemlidir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir