Arabanızın Anahtarlarını Ne Zaman Değiştirmelisiniz?

Pek çok kişi, araç aldığında aynı zamanda yepyeni anahtarlar da almış olarak olarak görüyor. Ne yazık ki, araçla ilgili bilmediğimiz anahtar kopyaları etrafta dolabilir ve bu nedenle bir hırsızlık olayına kurban gidebiliriz. Aracınızı aldığınızda yada ödünç verdiğinizde anahtarın kopyalanabileceğini göz ardı etmeyin.

Kullanılmış Bir Araç Satın Alınırken

Birinden kullanılmış bir araç satın aldığınızda, elinizin altındaki anahtarın varolan tek anahtar olduğundan emin olun. Gerçek şu ki, kişiler, istediği zaman arabaya ya da kamyona erişimini sağlayacak çeşitli setlere sahip olabilir. Kullanılmış araçlara ait bu tarz deneyimler fazla sayıda olmasa da, bu durumda tamamen güvende hissedebilir misiniz?

Geçmişte Çalınmışsa

Aracınız geçmişte çalınmışsa, bu suç için fazladan bir kaç anahtar yapılmış olabilir. Bu olay siz aracı almadan önce yaşanmış olsa bile, anahtarınızın tek olduğundan emin olmak iyi bir fikir olabilir. Her ne kadar bu durum pek muhtemel görünmese de, bunun hiçbir zaman gerçekleşmeyeceğini asla düşünmemelisiniz.

Ana Anahtar Aşınmışsa

Yıllar geçtikçe, ana anahtarlar kullanımdan itibaren yıpranmaya başlayabilir. Böyle bir durumda, düzgün çalışan yeni bir anahtar oluşturmak imkansız olabilir. Böyle bir olay meydana gelirse, bir profesyonel, yeni bir anahtar ile aracınıza işlevsellik kazandırarak yardımcı olabilir. Yada daha sonra, ana anahtar yerine kullanmak üzere bir yedek hazırlamak iyi bir fikir olabilir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir